fbpx
Inventmed - logo

LASEROBARIA

synergia metod terapeutycznych               w leczeniu ran

Laserobaria 2.0 S urządzenie Inventmed
FLR - artykuł o Laserobarii 2.0_S
Z przyjemnością informujemy, że w czasopiśmie Forum Leczenia Ran pojawiła się publikacja opisująca działanie Laserobarii 2.0_S w kontekście holistycznego podejścia do leczenia ran przewlekłych (FORUM LECZENIA RAN 2023;4(2):57) . Dzięki zastosowaniu standardowych metod leczenia uzupełnionych o działanie czynników fizykalnych dostępnych w urządzeniu Laserobaria 2.0_S efekt leczenia zostaje przyspieszony i zwiększony.
 
Poza opisaniem metody i jej działania materiał wspomina również o badaniach prowadzonych przez zespół pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med.  Zbigniewa Rybaka na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich. Opisane badania realizowane są w modelu eksperymentalnym na komórkach, dzięki czemu minimalizuje się wpływ czynników zewnętrznych na ich wyniki. Celem badań jest optymalizacja dawkowania zastosowanych w Laserobarii 2.0_S poszczególnych czynników fizykalnych. Wstępne wyniki badań wskazują, że dobór odpowiednich wartości, dawek oraz sekwencji czynników fizykalnych może znacząco przyspieszyć proces gojenia się rany. To z kolei prowadzi do wniosku, że dzięki zastosowaniu tak opracowanego leczenia holistycznego pacjent szybciej osiągnie zamierzony rezultat poprawy stanu zdrowia.
 
Cieszymy się z każdej publikacji, która dostrzega pozytywne zastosowanie synergii metod takich jak miejscowa terapia tlenowa, ozonoterapia, terapia zmiennym polem magnetycznym oraz światłem czerwonym i UV. Pojawia się ich coraz więcej, gdyż coraz więcej medyków decyduje się na poszerzenie swojej oferty leczenia i włączenie do niej metody Laserobarii.
 

INFORMACJA

Informujemy, że nasza strona sprzętu medycznego, laboratoryjnego jest dedykowany wyłącznie dla użytkowników profesjonalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Aby skorzystać z naszej pomocy w zakresie wysłania zapytania na sprzęt medyczny lub laboratoryjny można skontaktować się z nami

Strona zawiera treści dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Czy jesteś taką osobą i chcesz zapoznać się z treścią strony?